Uroda

Tematyczna strona internetowa!

Posted by admin On December - 15 - 2018
Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to obecnie duży problem. Sporo dzieci ma kłopoty związane z właściwym rozwojem. Przyczyn może być mnóstwo. Specjaliści nie potrafią wskazać decydujących. Jedno jest oczywiste: takie dzieci muszą mieć terapię. Ogromne znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – plusy
Rodzice, gdy dowiadują się o problemach rozwojowych malucha są przerażeni. Wiadomo, że jest to duże zmartwienie. Gdy minie początkowy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania optymalnej terapii. Wkład rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na szczęście dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość młoda terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym fundamencie opracowała zasady terapii pomagającej dzieci zaburzone. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Sporo rodziców z powodzeniem ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to występuje naturalnie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Duże znaczenie posiada umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko od początku uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci szybciej pojmują otaczającą je rzeczywistość, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską zaczyna się od słuchania specjalnych nagrań przez słuchawki. Ten proces jest dość wymagający, dlatego, że dziecko nie chce współpracować.
Następna część to używanie przeróżnych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logiczne myślenie, rozpoznawanie emocji oraz mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, pacynki, karty i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją szczegółowo, aby pomóc swojemu dziecku.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.